Dünyanın ilk 35 kV kilometre seviyesindeki süper iletken kablosu Şanghay'da faaliyete geçti.

December 22, 2021
hakkında en son şirket haberleri Dünyanın ilk 35 kV kilometre seviyesindeki süper iletken kablosu Şanghay'da faaliyete geçti.

22'sinde, dünyanın ilk 35 kV kilometrelik süper iletken kablo tanıtım projesi Şanghay'da faaliyete geçirildi ve bu, yeni yerli güç sistemi inşaatı alanında bu kilit teknolojide büyük bir atılıma işaret ederek dar kanallı büyük kablo sorununu etkin bir şekilde çözdü. -kapasite güç iletimi ve yük noktalarındaki güç kaynağının "sıkışmış boyunları" ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

hakkında en son şirket haberleri Dünyanın ilk 35 kV kilometre seviyesindeki süper iletken kablosu Şanghay'da faaliyete geçti.  0

 

35kV kilometrelik süper iletken kablo tanıtım projesinin, Şanghay, Xuhui Bölgesi'ndeki iki 220kV trafo merkezi, Changchun Trafo Merkezi ve Caoxi Trafo Merkezi arasında yer aldığı bildiriliyor.Hat 1,2 kilometre uzunluğunda ve 2200 amperlik tasarım akımına sahip.Devlet Şebekesi'nin ilk yerli inşaatıdır.Süperiletken güç iletim projesi, dünyadaki en büyük iletim kapasitesine, en uzun hat ve tamamen ticari işletmeye sahip 35 kV yüksek sıcaklık süper iletken kablosudur.

 

hakkında en son şirket haberleri Dünyanın ilk 35 kV kilometre seviyesindeki süper iletken kablosu Şanghay'da faaliyete geçti.  1

 

Süper iletken güç iletiminin prensibi, güç iletim ortamını sıfıra yakın dirence ve güç iletim kaybını sıfıra yakın hale getirmek için eksi 196 santigrat derecelik bir sıvı nitrojen ortamında süper iletken malzemelerin süper iletken özelliklerini kullanmak, böylece düşük voltaj seviyelerinde büyük kapasite gerçekleştirmektir. Güç iletimi.
Gösteri projesi, State Grid Haidian tarafından inşa edildi ve sürdürüldü.Proje, 2016'daki başlangıcından tam operasyon hattına kadar 5 yıldan fazla sürdü;projenin ana kısmı Nisan 2020'de başladı ve tamamlanması 1 buçuk yıl sürdü.

"35 kV süper iletken kablo, aynı voltaj seviyesindeki 4 ila 6 geleneksel kablonun yerini alabilen geleneksel 220 kV kablonun iletim kapasitesine eşdeğerdir ve yeraltı boru galerisi alanında eskisinden %70 tasarruf sağlar."Xie Wei, iletim verimliliği ve uzay ekonomisindeki bu kadar önemli avantajların, süper iletken kabloları, büyük kapasiteli elektrik enerjisinin çok paranın bulunduğu şehir merkezlerine doğrudan iletilmesi için uygun hale getirdiğini söyledi.

Şu anda, süper iletken güç aktarım teknolojisinin araştırılması ve geliştirilmesi, tüm dünyada yükselişte.Son 15 yılda Şangay, yüksek sıcaklıklı süper iletkenlerin Ar-Ge ve sanayileşmesini desteklemeye devam etti ve süper iletken malzemelerden kablo entegrasyonuna kadar temel yetenekler oluşturdu.

Bir sonraki adımda, Şanghay, küresel etkiye sahip süper iletken bir endüstriyel yaylanın yaratılmasını teşvik etmek için her türlü çabayı gösterecektir.Birincisi, süper iletken kabloların güvenilirliğini ve ekonomisini derinlemesine incelemek ve süper iletken kabloların "örneklerden" "ürünlere" dönüşümünü teşvik etmektir;ikincisi, yüksek sıcaklıkta süper iletken malzemelerin düşük maliyetli hazırlanması gibi temel temel teknolojileri kırmak ve yenilikçi süper iletken teknolojiler yaratmaktır.Menşe yeri;üçüncüsü, maglev ve kontrol edilebilir nükleer füzyon alanlarında süperiletkenlik uygulamasını sürekli olarak genişletmek;dördüncüsü, süper iletken endüstrisinin gelişimi için bir toplanma yeri yaratmak için uluslararası bir değişim platformu inşa etmektir.